Jak se třída 4.A ocitla v Praze

14. října 2015

Na konci třetí třídy jsme vstoupili do projektu „Hravý architekt“, což je mezinárodní výtvarně-architektonický projekt pro děti 3. a 4. tříd základních škol konaný v rámci mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture Week Praha. Úkolem bylo výtvarně zpracovat jednu architektonickou památku rodného města. Objektem naší výtvarné činnosti se stala Jurkovičova vila, kterou jsme navštívili a nakreslili její podobu. Vybrali jsme šest nejlepších obrázků a spolu s popisem naší školy jsme je poslali do Prahy.

Dne 22. 9. 2015 jsme byli pozváni v rámci mezinárodního festivalu shlédnout nejen výstavu, ale také naše obrázky instalované na panelu na Pražském hradě. Byli jsme velice hrdí na to, jak úspěšně reprezentujeme naši školu, ale prožili jsme také krásný den v Praze, na který budeme rádi vzpomínat. Děkujeme paní Rotreklové, která pomáhala ohlídat bezpečný návrat nás všech domů.

Fotografie jsou ZDE.

Renata Vinterlíková a třída 4.A