Lesárium

10. února 2023

Se žáky 6. tříd jsme se letos zapojili do projektu „Lesárium“. Jeho cílem je seznámit děti s funkcí lesa a naučit je v něm hospodařit tak, aby byl les člověku k užitku nejen po stránce ekonomické, ale správně plnil i svou nepostradatelnou funkci environmentální.

V začátku čtyřhodinového bloku jsme proto nejdříve zhodnotili možná využití lesa a rozebrali jsme také chyby, které člověk v hospodaření s lesy nejčastěji dělá. Úvodní zamyšlení pak vystřídala desková hra, ve které musely děti získané informace využít tak, aby se staly v lese dobrými hospodáři. Správným lesníkem se mohl stát pouze ten, kdo zajistil, aby jeho les plnil dostatečně funkci ekonomickou, společenskou i krajinnou. Že nebyla při hře o zábavu nouze, si můžete prohlédnout na fotografiích.

Snad nám pomohou si v budoucnu připomenout, že lesy jsou pro naši přírodu velmi důležité a musíme se o ně umět správně postarat.

p. uč. M. Kernstocková