Loutkové divadlo v němčině

20. června 2014

V pátek 13. června hráli němčináři z 9. tříd loutkové divadlo pro děti z I. stupně. Toto datum jim vůbec nepřineslo smůlu, ale naopak štěstí.

Němčináři představení poctivě cvičili několik hodin, ale nám z výtvarného semináře se při zkouškách nezdálo nijak záživné. V pátek na své premiéře nás však velice překvapili. Divadlo bylo skvělé! Bylo vtipné a zábavné jak pro malé děti, tak jistě i pro učitele, kteří se na ně přišli podívat s nimi.

Hrály se dvě pověsti: O brněnském drakovi a brněnském kole. Loutky v téměř životní velikosti a kulisy jsme vyráběli my z výtvarného semináře a při premiéře jsme vytvářeli skvělé publikum, které hercům pomáhalo zvednout sebevědomí.

Premiéra se tedy vydařila a doufáme, že další představení v Domově pro seniory v Žabovřeskách bude mít stejný úspěch.

Na fotografie ze školního představení se podívejte ZDE.

Kateřina Šimková a Tereza Doležalová, 9. A