Malí historici

23. listopadu 2012

Mezi dny 22.10. a 26.10. proběhlo v naší třídě vytváření projektů na vlastivědné učivo. Byli jsme rozděleni do skupin, kde jsme zpracovávali vybraná témata z období novověku – Třicetiletá válka, Jan Amos Komenský, Bitva na Bílé hoře, Marie Terezie, Baroko, která zachycovala historii našeho národa a dávné významné osobnosti. Pracovali jsme všichni s velkým zápalem. Do našich projektů jsme vložili data z encyklopedií, z internetu, ale hlavně své znalosti, které od začátku školního roku získáváme díky paní učitelce Holáskové. K prezentaci našich projektů pozvala paní učitelka i paní zástupkyni Skácelovou. Oběma se naše prezentace líbily a všichni jsme byli pochváleni za naší práci, při které jsme využili i dostupné techniky – videoprojekce, interaktivní tabule.

Chtěli byste je také vidět ? Naše projekty najdete na chodbě v 1. poschodí u dveří č. 21. Jste zde vítáni a doufáme, že se vám budou líbit.

Fotografie jsou zde.

Žáci třídy 5.B