Mezinárodní řečnická soutěž Young Demosthenes

10. ledna 2014

Ve středu 8. 1. 2014 se v naší škole uskutečnilo školní kolo mezinárodní řečnické soutěže Young Demosthenes. Soutěž je zaměřená na zdokonalení výuky umění veřejného projevu, prohloubení a porovnání komunikačních dovedností žáků a má také za cíl umožnit těm nejlepším náhled do moderátorské profese.

Soutěžící měli za úkol vystoupit s monologem trvajícím 1 – 2 minuty na libovolné téma. Hlavní podmínkou bylo, že musí hovořit na téma, které si sami vymyslí. Porota hodnotila originalitu tématu, využití jazykových prostředků, techniku práce s hlasem (intonaci, artikulaci, dýchání) a neverbální komunikaci.

Řečnického klání se zúčastnilo 21 žáků z druhého stupně a předvedli vyrovnané výkony. V kategorii 6. – 7. tříd se na 1. místě umístil Martin Kožnárek ze 7.B, na 2. místě Lenka Chmelíčková ze 7.A a na 3. místě Nela Friedlová ze 6.B. V kategorii 8. – 9. tříd byl na 1. místě Lukáš Přidal z 9.A, na 2. místě Kateřina Pláteníková z 8. tř. a na 3. místě Dominika Bochníčková z 9.B.

Všem soutěžícím blahopřejeme k jejich výkonům. Lukáš Přidal a Martin Kožnárek budou naši školu reprezentovat v regionálním kole soutěže Young Demosthenes, která se uskuteční na jaře.

Barbora Koryčanská, Zuzana Secová a Hana Kubišová