Nejkrásnější české knihy

10. prosince 2010

Žáci 6.A a 6.B navštívili v rámci výuky výtvarné výchovy výstavu roku 2009 v Moravské galerii. Děti byly seznámeny s kritérii soutěže, hodnotí se kvalita tisku, vazby a samozřejmě i výtvarné zpracování. Získaly cenné informace, které by jim mohly pomoci naučit se orientovat v záplavě dětských knih, leckdy nevalné kvality – špatně přeložené a obsahující gramatické chyby. Dozvěděly, co vše předchází vydání knih v nakladatelství, jaká je jejich cesta z pera autora až ke čtenáři.

Po zhlédnutí výstavy žáci v dětském ateliéru společnými silami vytvářeli svoji vlastní knihu – obrázkový slovník. Také si mohli prohlédnout knihy, které uspěly v kategorii Literatura pro děti a mládež. Práce dětí můžete vidět u příležitosti derniéry výstavy dne 9. 1. 2011 v Místodržitelském paláci na Moravském náměstí, kdy zároveň budou mít návštěvníci možnost prolistovat si všechny nejkrásnější knihy roku 2009.

Zde jsou fotografie z akce.

Zuzana Secová