Nevidím

7. března 2024

Ve čtvrtek 29. února se žáci 6. A vypravili na Dopravní hřiště Riviéra, kde si pro ně paní Franzká
z Městské policie Brno připravila program o nevidomých.
V učebně jim nejprve povídala o tom, jak se k nevidomým lidem chovat na ulici, jak jim správně pomoci přejít silnici, nastoupit do prostředku MHD apod. Žáci měli také možnost vyzkoušet si pomocí speciálních cvičných brýlí, jak vidí lidé s různým zrakovým postižením.
Ve druhé části programu vyrazili na dopravní hřiště, kde si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je nevidět a pohybovat se po ulicích města se slepeckou holí.
Program byl nejen zábavný, ale také velmi poučný. Všichni jsme si na něm uvědomili, jak se mohou v rušném městském provozu cítil slepí lidé a jak se k nim máme chovat.
A ještě jednu věc jsme si uvědomili: nikdo u nás ve třídě nenosí brýle, což je podle paní policistky v dnešní době ojedinělé a velmi neobvyklé.
Barbora Koryčanská