Okresní kolo Matematické olympiády – kategorie Z-7

15. dubna 2024

3. dubna proběhlo na Základní škole Sirotkova okresní kolo Matematické olympiády pro žáky sedmých tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Do něho se školním kolem propočítali také žáci naší školy, a to Pavel Knoll a Jan Nešpor ze 7.B. Netrpělivě jsme čekali na zveřejnění výsledků, které by nám ukázaly, jak se klukům v okresním kole vedlo. Výsledky nás velmi potěšily. Oba hoši se stali úspěšnými řešiteli; Pavel získal 12 bodů a obsadil 7. místo, Honza s 16 body vybojoval dokonce krásné třetí místo. Oběma chlapcům gratulujeme k úspěchu. Škoda jen, že se v této kategorii Matematické olympiády nekoná krajské kolo, kde by si mohli kluci porovnat logické myšlení a počtářské dovednosti i s mimobrněnskými vrstevníky.

p. uč. M. Kernstocková