Participativní rozpočet do škol

22. listopadu 2021

V loňském školním roce se naše škola opět zapojila do brněnského projektu Participativní rozpočet do škol. Žáci naší školy měli spoustu zajímavých nápadů jak prostředí v budovách školy vylepšit. Zvítězil návrh s názvem „Úprava prostoru před jazykovou učebnou“. Během letních prázdnin byl tento projekt realizován. Prostor před učebnou byl vymalován a vybaven nábytkem včetně velice oblíbených sedacích vaků. Všichni žáci čekající na výuku jazyků tak mají možnost strávit přestávku ve větším pohodlí.

Do participativního rozpočtu se naše škola zapojí i letos. Už nyní  můžou holky a kluci přemýšlet nad tím, co jim ve škole chybí  a co by využili ve výuce či o přestávkách, zkrátka co vylepšit dle jejich potřeb.

Participativní rozpočet neprobíhá jen ve školách, ale i veřejně v rámci městských částí Brna. Hlasovat mou  všichni Brňané starší osmnácti let, a to do 30. listopadu 2021.

Více informací a přehled navrhovaných projektů naleznete na https://damenavas.brno.cz/.