Participativní rozpočet – finále

11. října 2019

Také letos se naše škola zúčastnila projektu Participativní rozpočet do škol, pod záštitou městské části Brno – střed. V něm sami žáci navrhují a rozhodují o tom, kam bude směřovat 35 tisíc korun, které městská část v rámci akce vyčlenila každé základní škole ve svém obvodu.

Ze tříd vzešlo čtrnáct návrhů na vylepšení školních prostor. Do užšího výběru postoupilo pět projektů. Konečné hlasování proběhlo dne 9. října, kdy každý žák 5. – 9. třídy mohl svým hlasem zasáhnout do konečného výsledku 3. kola.

A jak to dopadlo?

Renovace vestibulu

• navrhovatelé Jan Zahradníček, Matěj Mráz a Nela Orbanová – počet hlasů – 178

Zatemnění IC

• navrhovatelé Ondra Urbánek, Kryštof Krakeš, Jirka Srstka a Jan Barták – počet hlasů – 140

Poličky do skříněk

• navrhovatelé Saša Kalousová, Terka Obrovská a Barča Doležalová – počet hlasů – 129

Zrealizován bude projekt (návrh architekta) na renovaci vestibulu. Celá renovace se však neobejde bez investic školy.

Všem, kteří se aktivně projektu zúčastnili, děkujeme.

p. uč. Petra Franková, koordinátor projektu