Partnerství Stuttgart

23. října 2017

Na přelomu května a června 2017 proběhla první část výměnného pobytu s partnerskou školou Schlossrealschule ve Stuttgartu. Zde byli žáci ubytováni v rodinách, podívali se do vyučování, prohlédli si zdejší památky, navštívili zoologickou zahradu. Vyzkoušeli si také natáčení krátkometrážních filmů. Ty byly na aktuální téma – telefony a jejich nebezpečí.

Minulý týden 16. – 20. října 2017 nás čekala druhá část výměnného pobytu. Do Brna nás přijela navštívit delegace žákyň a učitelek ze Stuttgartu. Během výměny jsme společně navštívili Brněnské podzemí. Naši žáci provedli své partnery centrem města. Ve škole se německé žákyně zapojily nejen do běžné výuky, ale také do každoročně pořádaného Halloweenského karnevalu, kde si připravily pro žáky 4. a 5. tříd vlastní cizojazyčné hry. Velkým přínosem pro obě skupiny byla návštěva SVČ Lávka a anglicky vedeného programu s názvem Kyberšikana. Na toto téma žáci diskutovali a natáčeli krátké scénky z reálného života. Závěr pobytu jsme si zpestřili společným vařením, hrami v Anthroposu,  večerním promítáním fotek a psaním si vzkazů do deníků. Všem se nám pobyt moc líbil!

V neposlední řadě bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným žákům a jejich rodinám za jejich ochotu, čas a úsilí. Dále děkujeme MMB a  Česko-německému fondu budoucnosti za finanční příspěvek. Díky nim jsme mohli projekt uskutečnit.

Učitelé německého jazyka