Páťáci ve vesmíru

16. listopadu 2023

Dne 9. 11. 2023 proběhla v obou 5. třídách bloková výuka na téma Vesmír.

Den byl naplněn spoustou zajímavých aktivit na téma vesmír. Děti například během únikové hry hledaly potřebné indicie, aby objevily název hledané planety, vyzkoušely si prakticky účinky gravitace na pokusu, hledaly v textu důležité informace a následně je používaly v různých doplňovačkách. Závěrem si vyrobily každý svůj vesmírný lapbook.

Třídu 5. B navíc během dne navštívil Mgr. Petr Gadas, Ph.D.,který pracuje v ústavu geologických věd. Během jeho poutavé přednášky se děti dozvěděly co je obsahem jeho práce a hlavně spoustu zajímavostí o vesmírných tělesech a vesmíru vůbec. Měly i možnost osahat si různé druhy meteoritů a podívat se na ně mikroskopem.

Podle závěrečného zhodnocení samotnými dětmi se jim celý den velmi líbil, byl pro ně velkým přínosem a už se společně těšíme na další zajímavé téma.

Tř. uč. 5.tříd – P. Krejčí a M. Šildbergerová

 

Zpět