Přednáška USA West

17. října 2014

Ve čtvrtek 16. října navštívil naši školu pan Kocůrek. Podobně jako před dvěma roky se s námi přišel podělit o další zajímavé poznatky ze svých cest po Spojených státech amerických. Přednášky pro žáky II. stupně probíhaly v angličtině a byly nevšedním zpestřením hodin anglického jazyka.

Během programu jsme zavítali na více i méně známá místa amerického západu, do měst i národních parků. Dověděli jsme se praktické informace o cestování po USA, seznámili se s životem Indiánů a viděli netradiční zvířata jako je psoun prériový a čipmank. Obrázky a videa žáky zaujaly a pozorně poslouchali poutavé vyprávění o životě za oceánem.

Těšíme se na další anglickou přednášku, tématem pravděpodobně bude země protinožců.

Luděk Balcařík