Předvánoční Vídeň

4. ledna 2019

Ve čtvrtek 20. prosince jsme jeli se školou do Vídně. Navštívili jsme mnoho míst. První zastávka byla v McDonaldu a potom jsme si prohlédli Hundertwasserhaus. Budova byla zajímavá, protože nebyla rovná, ale různě zakroucená a ani žádné okno neměla stejné. Z balkonů rostly všelijaké rostliny a vypadalo to jako prales. Všechno bylo barevné a křivé, zdi i podlahy. Prohlídka byla velmi zajímavá, protože tento architekt navrhoval domy nejen aby byly barevné, ale hlavně levné a ekologické.

Prošli jsme centrum města, prohlédli si Burgtheater, Hofburg, Stefansdom a přišli jsme na náměstí Marie Terezie, kde se nachází Přírodovědně – historické muzeum. To se nám líbilo asi nejvíc. Myslíme, že tam mají úplně všechno: dinosauří kostry, vycpaná zvířata, pralidi, opičí lebky, minerály a horniny. Viděli jsme i Willendorfskou venuši, dokonce i živou!

Z muzea jsme vyšli na vánoční trhy u radnice. Bylo tam tolik stánků, že jsme je ani nestihli všechny projít. Prodávali tam kinderpunče, sladkosti a vídeňské speciality. Všichni na nás byli strašně milí. Moc jsme si den ve Vídni užili. Velký dík patří našim učitelům, řidičům a hlavně skvělým průvodcům.

Barbora Müllerová, Ema Košťálová, Ester Mitášová, Markéta Čechová a Žofie Lysá, 6. B

Zpět