Přespolní běh v Lužánkách

14. října 2022

Dne 4. 10. se vybraní žáci ZŠ Hroznová zúčastnili okresního kola v přespolním běhu družstev. Akce byla určena nejen pro základní školy, ale i nižší gymnázia. Naše škola startovala ve všech kategoriích. Mladší dívky, mladší chlapci a starší dívky běželi 1500 metrů, zatímco starší chlapci měli trať delší, a to 3000 metrů.

V první kategorii se dívky ze 6. a 7. ročníku (Marešová, Janoušková, Urbánková, Vorbová, Schneiderová a Macková) statečně probojovaly na 6. místo z celkových jedenácti startujících týmů. O něco lepší umístění získaly dívky ve starší kategorii (Pelcová, Machancová, Kadaňková, Bartošovská, Grunová, Palashavets), a to 5. místo. Nejnáročnější byla kategorie starších chlapců (Böhm, Coufal, Krůta, Polan, Ščerba a Tomášek). Na tříkilometrové trati statečně bojovali a získali krásné 8. místo.

Velkého úspěchu dosáhlo družstvo chlapců ze 6. a 7. ročníku ve složení (Proch M., Proch J., Ossowski, Hladký R., Barták a Jančařík). Umístili se na třetím místě, získali bronzovou medaili a týmový pohár.

Všem běžcům děkujeme za vzornou a úspěšnou reprezentaci školy. Medailovému družstvu gratulujeme.