Projektový den druhého stupně

5. listopadu 2019

Den studentstva (17. listopad), jediný den mezinárodního významu, který má český původ, je nejen připomínkou tragických událostí, k nimž došlo před osmdesáti lety v roce 1939 v tehdejším protektorátu Čechy a Morava, ale i dnem 30. výročí sametové revoluce, která ukončila komunistický totalitní režim.

Tento významný den si v naší škole připomeneme v pátek 22. listopadu 2019, kdy se v budově, ale i mimo ni, uskuteční projektový den pro žáky 2. stupně. Projektový den má podtitul Osobnosti ČR. Naši učitelé pojmou vyučování netradičně, každý z nich si připraví pro děti tvůrčí dílnu, která jim přiblíží zajímavé osobnosti nebo výše jmenované události. Děti se tentokrát nebudou “učit” v rámci tříd, ale vytvoří skupiny rozdělené dle zájmů dětí.