Psaní všemi deseti na klávesnici

8. března 2021

Stále více zjišťujeme, že se počítač stává neodmyslitelnou součástí našich životů. Abychom dětem do budoucna ulehčili práci a ušetřili čas, dostaly od letošního školního roku možnost zapojit se do programované výuky ZAV – psaní všemi deseti na klávesnici. Díky sponzorským darům od rodičů dětí naší školy byla zakoupena školní licence této programované výuky (platná vždy ve všední dny od 8 do 14 hod.).

Programovaná výuka ZAV je zcela individuální metoda, která umožňuje zájemcům všech věkových kategorií naučit se psát na klávesnici. Stačí cca 10 minut tréninku denně, a za pár měsíců si lze tuto dovednost přisvojit. Jelikož jde o individuální výuku, záleží na každém ze zúčastněných, kolik úsilí a času je ochoten do psaní vložit.

Do výuky psaní všemi deseti se s vervou pustily i naše děti. Pravda, mnohé z nich učení po prvních neúspěších, (program může žáka po chybném cvičení vrátit o několik cvičení zpět), vzdaly. Na druhé straně se však jiné děti chopily příležitosti a již nyní píší své školní práce na PC daleko rychleji a s menší námahou.

A jak dopadla soutěž O nejlepšího psavce (leden/únor)?

1. místo obsadila (a bonboniéru získává) Sofie Ch. ze 7.A
  2. místo, Eliška J. z 6.A
  3. místo, Kateřina V. z 8.B

Gratuluji nejen vám, ale i těm, kteří nelenili a trénovali, i když na stupně vítězů nakonec nedosáhli!

Všem ostatním přeji dostatek sil a důslednosti při psaní. Snažte se využít času distanční výuky a naučit se něco, na co by vám ve výuce prezenční určitě nezbyl čas!

p. uč. Miroslava Šmerdová