Se sedmáky v České televizi

5. března 2024

Dnešní mládež vyrůstá na jiných platformách než generace jejich rodičů, přesto si sedmáci návštěvu České televize poslední únorový den náramně užili.
První zastávkou byla kantýna, kde jsme se hned ve dveřích setkali se známou reportérkou ČT1. Poté se nás ujala milá paní průvodkyně a zavedla nás do maskérny a kostymérny. Zvlášť chlapce překvapilo, že se na televizní obrazovku musí přepudrovat i muži.
Následovalo skladiště s kulisami. Viděli jsme, mimo jiné, také kulisy velmi oblíbeného pořadu AZ kvíz.
A konečně vytoužená studia! Všude kamery, kabely, světla. Úžasné bylo, že jsme si mohli všechno vyzkoušet. Seděli a fotili jsme se přímo na pohovce, kde sedají hosté a moderátoři Dobrého rána, nebo ve studiu, odkud se vysílají zprávy z regionů. Zahráli jsme si na kameramany a režiséry. A prakticky jsme si vyzkoušeli, proč se v televizi nikdo neobjevuje v zeleném oblečení. Stali jsme se totiž neviditelnými.
Sedmdesát pět minut uteklo jako voda, ale skvělý zážitek v nás zůstane ještě hodně dlouho.
p. uč. Drahomíra Nováčková a p. uč. Lucie Pazderová