Školní kolo Biologické olympiády

19. ledna 2024

Nový kalendářní rok jsme zahájili školním kolem biologické olympiády. Tentokrát na děti čekaly otázky na velmi aktuální téma, a to „Jak přežít zimu“. Dva soutěžící z každé kategorie, kteří získali maximální počet bodů za testové otázky, poznávání rostlin a živočichů a také vypracování laboratorního úkolu, se mohou pokusit uspět v okresním kole. Jako obvykle to nebudou mít vůbec jednoduché, protože pro postup musí vypracovat vstupní úkol, což je domácí laboratorní práce, která jim pár dnů příprav ještě zabere. A kdo jsou tedy letošní vítězové?

V kategorii C je to Nina Vilímová z 9.A (76 bodů) a Lída Dorazilová z 9.A (72 bodů) a

v kategorii D postupuje Barbora Veselá ze 7.A (83,5 bodů) a Alfréd Hrazdílek ze 7.B (63 bodů).

Všem soutěžícím děkujeme za účast a postupujícím přejeme hodně úspěchů v okresním kole.

p. uč. M. Kernstocková