Soutěž Barevné jaro 2019

27. dubna 2019

Na konci dubna proběhl na naší škole další (šestý) ročník celoškolní mezitřídní soutěže Barevné jaro. Při společné akci jsme uvítali první slunečné dny. Během akce se do školního dění zapojila většina žáků a učitelů, podpořila se vzájemná spolupráce třídních kolektivů a sounáležitost ke škole.

Od úterý do čtvrtku byly jednotlivé dny oděny do dvou barev, které jsme vybrali na zasedání žákovského parlamentu. Každý mohl přijít v jedné nebo je kombinovat. Kdo byl správně oblečen, mohl získat až tři body. Body vyjadřovaly procento barevně oblečených na třídu.

Do správných barev bylo v průměru oblečeno 87% žáků školy, což je nejen vzhledem k nelehkým barevným kombinacím vynikající. Všechny chválíme za aktivní zapojení do soutěžení. Děkujeme zástupcům žákovského parlamentu za pomoc při soutěži. Díky patří také učitelům, kteří se Barevného jara účastnili a děti motivovali.

A nyní očekávané výsledky. Na I. stupni se na třetím místě umístila třída 4. A p. uč. Vinterlíkové se ziskem 297,1 bodů, druhá byla 3. A p. uč. Novotné, která měla 297,22 bodů. Vítězem se na I. stupni stala třída 5. B p. uč. Tesařové se ziskem 300 bodů.

Na II. stupni obsadila třetí příčku třída 8. B p. uč. Frankové s 286,91 body, stříbro si odnesla 7. A p. uč. Pazderové s výsledkem 296,83 bodů.  První místo získala třída 9. B p. uč. Holubové s 300 body. Žákům i jejich třídním učitelům gratulujeme.

Ještě jednou děkujeme všem za podporu společné akce.

p. uč. Petra Franková, žákovský parlament