Sportovní den ve stacionáři pro mentálně postižené

13. června 2014

28. května 2014 jsme s žáky 9.B navštívili stacionář pro mentálně postižené. Nejednalo se však o pouhou návštěvu, ale o možnost vyzkoušet si zorganizovat sportovně výtvarný program pro dospělé klienty stacionáře. Po náročné a pečlivé přípravě všech stanovišť, medailí a balíčků do tomboly jsme se vypravili do Králova Pole.

Od počátku ve stacionáři panovala velice srdečná a přátelská atmosféra. Klienti na úvod dostali krásnou papírovou růži a létající letadélka vytvořená žáky v rámci hodin výtvarné výchovy. Ta následně společně zdobili připravenými samolepkami. A poté již mohli všichni klienti vyzkoušet enkaustiku, malování barvami na sklo, zahrát si fotbal, kuželky, pexeso, domino nebo házet kroužky a papírové koule na cíl.

Naši žáci poznali, jaké to je někoho něco naučit a také zažili ten úžasný pocit, kdy se člověku podaří vnést do života dalších lidí radost, úsměv a nadšení z nově naučených dovedností. A to bylo skutečně pro žáky největší odměnou za jejich snahu. Deváťáci si zaslouží obrovskou pochvalu a poděkování za perfektně odvedenou práci a zodpovědnou přípravu. Děkujeme a přejeme jim všem do života, aby i nadále jejich konání bylo vždy provázeno takovou radostí a pocitem smysluplnosti vlastního jednání.

Fotky jsou k nahlédnutí ZDE.

Zuzana Secová