Sportovní úspěch žáka 9.A

29. června 2022

Žák naší školy Jakub Spanel byl vybrán jako jeden z 15 dorostenců z České republiky na turnaj do Bostonu.

Jakube, jak dlouho hraješ hokej?

„Hokej hraji 12 let za tým HC Kometa Brno a momentálně za kategorii dorost. Hraji na pozici obránce.“

Řekni nám něco o tom americkém turnaji.

„Naskytla se mi příležitost zúčastnit se turnaje World Select Trophy v Bostonu. Náš tým měl název Czech Selects. Byl to turnaj obsazený zejména severoamerickými celky, týmy ze Švédska a Finska. Odehráli jsme kvalitní zápasy, vyzkoušeli si, jak se žije a stravuje na americké střední škole. A to přesně jako hráči během sezony v teamu Seacoast Spartans“.

Jaký jste měli další program?

„Zvládli jsme prohlídku Bostonu na populárních Duck tour, navštívili jsme TD Garden halu (což je hala, kde hraje tým z NHL Boston Bruins), zúčastnili jsme se baseballového zápasu legendárního týmu Boston Red Sox.“

Jak dlouho trval pobyt za oceánem?

„Deset dní včetně cesty, na místě jsme strávili 8 dní.“

Jaké máš další sportovní cíle?

„Mým cílem a myslím si, že cílem i ostatních mladých hokejistů, je zahrát si v NHL. Hokej hraji už dlouho. Během té doby jsem mohl porovnávat mé schopnosti s hráči z ostatních týmů. Usoudil jsem, že šance zahrát si v NHL není v mém případě velká. Byl bych ale moc rád, kdybych se udržel v nejvyšší české lize (Extralize) a k tomu třeba reprezentoval Českou republiku na mistrovství světa.

Jak hodnotíš daný pobyt?

„Byla to skvělá a nezapomenutelná zkušenost.“

za minirozhovor děkuje TU p. uč. D. Nováčková