Strašidelné soutěžení na Hroznové

12. listopadu 2012

Halloween je svátek anglicky mluvících zemí, který se slaví v předvečer dne všech svatých na konci října. Mnozí se dívají na tuto oslavu se smíšenými pocity, jako na něco, co do naší země nepatří. My však nechceme, aby se strašidelný den stal součástí české kultury, jen se snažíme zpestřit výuku anglického jazyka. Děti se učí o původu Halloweenu, poznávají nová slovíčka a hlavně si zasoutěží. Jeden den ve školním roce je tak ve znamení černé a oranžové, angličtiny jako takové a především vzájemného poznávání žáků I. a II. stupně.

Tradice halloweenského soutěžení na ZŠ Hroznová je již mnoholetá. Základem všech aktivit žáků i učitelů je spolupráce na přípravě a samotném průběhu akce. Každá třída má jednu vyučovací hodinu, kdy se Halloweenu účastní.

Školní tělocvična je ústředním místem setkávání, děti z 5. – 9. tříd si zde pro menší spolužáky připravily rekordních 22 stanovišť. Někde žáci plnili jazykové úkoly (básničky, spelování, slovní zásoba), jinde museli zapojit celé tělo (lovení předmětů z bedny, skákání v pytli, stolní tenis). Novinkou bylo využití interaktivní tabule a holkám se líbilo malování na obličej.

Atmosféru dopoledne dokreslovaly nádherné kostýmy všech zúčastněných a také tematická výzdoba tělocvičny. Na konci každé hodiny byly vyhlášeny nejlepší masky a všechny děti byly odměněny diplomem a drobnou sladkostí.

Rádi bychom poděkovali všem učitelům a žákům, kteří pomáhali při organizaci soutěžení. Zvláštní díky patří p. uč. Clausové, hlavní organizátorce celé akce.

Zde se podívejte do fotogalerie.

Luděk Balcařík