Těsně pod vrcholem, ale s medailí

30. května 2023

Dne 19. 5. se vybraní žáci 7. ročníku zúčastnili fotbalového turnaje v kopané, který se konal ve fotbalovém areálu v Brněnských Ivanovicích.

Soutěže se zúčastnilo devět týmů z různých brněnských škol. Chlapci z naší školy porovnávali své fotbalové dovednosti ve čtyřčlenné skupině, kde se hrálo systémem každý s každým. Skupinu jsme opouštěli z prvního místa po těsném vítězství na penalty. To nám zajistilo přímý postup do finále, které jsme sehráli s kvalitně připraveným týmem ze ZŠ Novolíšeňská.

Chlapci z naší školy zvolili na dobře připravený tým spíše defenzivní styl hry, kterým utkání přivedli k penaltovému rozstřelu. Ten skončil ve prospěch soupeřova družstva. S turnajem jsme se rozloučili nejen krásným druhým místem, ale i pohárem a svačinkou pro celé družstvo.

Všem chlapcům patří velké poděkování za vzornou reprezentaci a obrovské nasazení ve všech utkáních. Náš tým tvořili: Jan a Martin Prochovi, Lukáš Jelínek, Šimon Zitterbart, Hubert Machanec, Bruno Hladký, Petr Ossowski, Samuel Matula, Marek Barták.

p. uč. Karel Imríšek