Úspěchy v soutěžích v přehazované

21. prosince 2022

V úterý 6. 12. 2022 se dívčí tým naší školy tvořený žákyněmi 6. a 7. tříd zúčastnil turnaje v přehazované brněnských základních škol. Naše družstvo bylo nalosováno do skupiny, která se hrála na ZŠ Svážná. V prvním utkání náš tým porazil EKO Gymnázium, ve druhém utkání děvčata prohrála s Gymnáziem Bystrc. Poslední zápas s vysokými soupeřkami domácí školy skončil po výborném výkonu opět vítězstvím. Protože Svážná Bystrc porazila, měly tři týmy po dvou vítězstvích a jedné porážce, takže rozhodovalo skóre. To měl nejlepší domácí tým, který tak postoupil do další fáze turnaje.

Naše děvčata hrála velmi dobře, a přestože nám postup o vlásek unikl, zaslouží si všechna velký dík za dobrou reprezentaci školy.

p. uč.Blanka Kubů

Vybraní žáci 7. ročníků se úspěšně účastnili soutěže v přehazované. Tým chlapců vyhrál bez jediné porážky celou kvalifikační skupinu, a probojoval se tak do finálového kola, které se konalo 8. 12. 2022 na ZŠ Novoměstská. Ani zde nenašli přemožitele, a se třemi vítěznými zápasy se stali celkovými vítězi okresního finále.

Všem zúčastněným blahopřejeme a děkujeme za vzornou a úspěšnou reprezentaci školy. Družstvo chlapců (kvalifikace a finále): Matula, Machanec, Hladký B. a R., Zitterbart, Bejček, Barták, Proch J., Proch M., Macek, Ossowski.

Poděkování patří také AŠSK, ZŠ Bakalovo nábřeží a ZŠ Novoměstská za organizaci soutěží.

p. uč. Karel Imríšek