Vyjádření pracovníků ZŠ Brno, Hroznová 1 k protestní stávce dne 8. 12. 2010

7. prosince 2010

K jednotlivým opatřením vlády, které vedou k organizaci stávky, mají naši pracovníci každý svůj osobní názor. Snížení mzdových prostředků o 10% našich nepedagogických pracovníků nám však není lhostejné.

Rádi bychom tímto vyjádřením podpořili zachování důstojných pracovních podmínek včetně odměňování. Obáváme se, že snížení již tak malých platů povede k demotivaci a následnému odcházení z pracovních míst. Po snížení mzdových prostředků se platy těchto zaměstnanců dostanou na úroveň minimální mzdy. V kontextu se zvýšením mezd pedagogickým pracovníkům povede krácení platů ostatním pracovníkům ve školství k nepřátelským vztahům na pracovištích, které negativně ovlivní činnost celých školských zařízení.

Každý pracovník naší školy může vyjádřit své stanovisko k dané situaci na protestním shromáždění 8. 12. 2010 ve 12.15 hod. před Janáčkovým divadlem v Brně.

V Brně dne 6. 12. 2010

ZO ČMOS Hroznová 1

Provoz školy nebude v době stávky nijak omezen!

Dopis k protestní stávce