Výměnný pobyt ve Stuttgartu

10. listopadu 2015

V týdnu od 19. do 23. října vyjelo 16 žáků 8. a 9. tříd na výměnný pobyt do Stuttgartu. V březnu byly dívky z naší partnerské školy Schloss-Realschule für Mädchen v Brně, teď jsme je jeli navštívit my.

Program byl nabitý. Dopoledne děti měly možnost nahlédnout do vyučování různých předmětů. Aktivně se zapojily do hodin němčiny a angličtiny. Velmi je bavily pracovní činnosti, kde společně vyřezávaly a malovaly písmena ze dřeva. Z nich jsme v naší škole vytvořili nástěnku o všech zážitcích z výměnného pobytu.

Odpoledne měli žáci možnost prohlédnout si pamětihodnosti Stuttgartu, užít si atrakce v parku na Killesbergu, v zoologické zahradě Wilhelma, ale i v obchodním centru Milaneo s přilehlou knihovnou. Zajímavé bylo poznat život v rodinách, kde využily své znalosti angličtiny a němčiny.

Společně jsme sportovali, vařili zdravá jídla a hráli spoustu her. Týden rychle utekl a my se museli vrátit do Brna. Už teď se ale těšíme se na červen, kdy přivítáme další skupinu dívek v Brně.

Fotografie jsou zde.

Barbora Koryčanská, Miroslava Geislerová, Tereza Machátová