Žáci 1.A rozdávali radost v domově pro seniory

8. června 2013

Paní učitelka Buřilová nacvičila se svými žáky pásmo ke Dni matek. Předvedli je rodičům už téměř před měsícem. Ve středu 5. června ale vyjeli s paní učitelkou na Kamenný Vrch do domova pro seniory, kde pro jeho obyvatele program zopakovali. Recitovali, zpívali a tančili s obrovským nasazením. Pásmo básniček, písniček, pohádek a tanečků staroušky pobavilo i dojalo. Jako obvykle dostaly děti za odměnu čaj a malou sladkost. Už tradičně měla jedna z babiček pro vystupující upečené perníčky – můžete ji vidět na fotce. Po návratu do školy jsme si s prvňáčky povídali o jejich dojmech z vystoupení. Velmi nás potěšilo, že si tak malé děti uvědomily, jak je důležité udělat alespoň drobnou radost starým – mnohdy opuštěným – lidem.

Vlasta Skácelová, Šárka Buřilová