Žáci 3.A se účastnili projektu Hravý architekt

18. června 2015

V dubnu letošního roku jsme přijali výzvu zúčastnit se mezinárodního výtvarně-architektonického projektu pro základní školy Hravý architekt.

Nejdříve jsme obdivovali krásné a tajemné budovy kláštera v Dolních Kounicích, kde jsme se seznámili s gotikou. Poznat její krásu nám pomohla paní učitelka výtvarné výchovy Zuzana Secová, která učí na druhém stupni naší školy. Poté nás zaujala Jurkovičova vila v Brně Žabovřeskách, která zastupuje moderní architekturu secese. V Jurkovičově vile nás provedl pan architekt Marek Štěpán, vysvětlil nám, jak byla vila postavena a seznámil nás s odborníky na historii umění.

Po zajímavém vyprávění jsme začali už sami tvořit a snažili jsme se zachytit krásu a atmosféru stavby. Nejlepší obrázky jsme poslali do Prahy, kde budou vystaveny a budou reprezentovat jak naši školu, tak i naše město. Možná se na ně pojedeme podívat…

Fotografie jsou ZDE.

Žáci 3.A a Renata Vinterlíková