Zatmění Slunce

14. dubna 2015

V pátek 20. 3. jsme se žáky 2. stupně využili jedinečné příležitosti pozorovat částečné zatmění Slunce. Obavy ze zatažené oblohy hned z rána zažehnala blankytně modrá obloha, a tak jsme se už od rána nemohli dočkat nebeské podívané, kterou jsme doposud znali jen z učebnic. Krátce před desátou vše začalo. Netrpělivě jsme z oken učeben pozorovali po kouskách ubývající sluneční kotouč. O půl jedenácté jsme se vydali vrcholné číslo Měsíce a Slunce pozorovat přímo před školní budovu, abychom o nic nepřišli. Na vlastní oči jsme tak mohli sledovat, jak téměř tři čtvrtiny Slunce zmizelo v měsíčním stínu. Ačkoli jsme vše znali z hodin fyziky i zeměpisu, díky této názorné ukázce na učivo o zatmění Slunce nikdy nezapomeneme.

Podívejte se na fotografie.

Markéta Kernstocková